ماسک

به یک کلمه می اندیشید:”ماسک”

با خود می اندیشید هر شخصی یک ماسکی بر چهره ی خود زده. شخصی ماسک غم,شخصی ماسک گریه,شخصی ماسک عشق,شخصی ماسک لبخند,شخصی ماسک شادی,شخصی ماسک امیدواری,شخص ماسک ضعیف بودن,شخصی ماسک مذهب,شخصی ماسک دوستی.

شخصی ماسک دینداری,شخصی ماسک دانایی,شخصی ماسک فقر,شخصی ماسک یاری دهنده.ماسک هایی که هرشخصی بر چهره ی خود زده ,متفاوت است و نمیشه گفت که کسی بگه من هیچ ماسکی بر چهره نمیزنم .چون به نظر من برحسب شرایط این ماسک ها تغییر میکند. براساس تعدد ماسک ها نمیشه .آدم ها را شناخت. دوستی داشتم که به آدم ها اعتماد نداشت,چون به نظرش همه ی آدم ها نقش بازی می کنند و او اعتمادش را نسبت به همه ی آدم ها از دست داده بود. به نظرم از یک لحاظ خوبه و از یک لحاظ هم بد هست.

چون ما با این جامعه زندگی می کنیم و نمیتونیم نسبت به این جامعه کاملا بدبین یا بی اعتماد باشیم . البته شاید اون شخص , یکسری مشکلات را سپری کرده تا سبب این اتفاق و طرز فکر شده و ذهنیت انسان ها را نمیشه تغییر داد. و این را هم قبول دارم که به راحتی نمی توان به انسان ها اعتماد کرد . اما بعضی از انسان ها تمام تلاش خود را می کنند تا خود را به طرف مقابل ثابت کنند. اما یک زمانی می رسد که آن شخص دست از تلاش بر می دارد و خسته می شود و دست از این همه تلاش برمی دارد. چون با خود می گوید :”چه قدر من باید تلاش کنم تا خود را ثابت کنم.”

حالا می خوام یه چیز بگم :” درسته اعتماد سازی سخته. درسته یک سری اتفاقات باعث میشه به انسان های اطرافمان بدبین و بی اعتماد بشیم. اما تا کی می خواهیم این مسأله را در ذهن مان باقی بگذاریم. ”

یکی از کارهایی که میتونیم انجام بدیم:

این مسأله است که سعی کنیم باشناخت بیشتری به آدم ها نزدیک بشیم و سعی کنیم اتفاقات تلخ را از ذهن مان دور کنیم و به انسان ها فرصت بدیم و آن نگاه بدبینانه را نسبت به انسان های اطراف مان را از خود دور کنیم.

 

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *