روزنوشت:عملکرد یک هفته‌ی من

امروز روز جمعه هفدهم دی‌ماه است.

زمانی که به این یک هفته نگاه میکنم و عملکردم را از نظر می‌گذرانم،به این نتیجه می‌رسم،برخی از روزهایم را خوب سپری کردم،از زمان‌هایم به بهترین نحو استفاده کردم و درمقابل برخی از روزها نیز زمانم را از دست دادم.

برخی از روزها اعمالی را که در طولِ‌روز انجام میدادم،مینوشتم و در مقابل برخی از روزها در نوشتن کارهای روزانه‌ام در دفترچه یادداشت یا دفتر پلنر کاهلی میکردم.

برخی از روزها به برنامه‌ام پایبند بودم،اما برخی از روزها این عمل را انجام نمی‌دادم.

فایده‌ی اندیشیدن به کارهایی که در طولِ‌هفته انجام میدهم،این است که تصمیمی بگیرم طبق یک برنامه‌ی هدفمند پیش روم و سپس تصمیم بگیرم برای شروع هفته‌ای هدفمند چه اعمالی انجام دهم؟ چه میزان زمان صرفِ خواندن و نوشتن کنم؟اشکالاتی را که در برنامه‌ی هفته‌ی گذشته مرتکب شدم،انجام ندهم و ایراداتِ کارم را اصلاح کنم.

در هفته‌ای که پیشِ رو دارم،باید زمانِ بیشتری برای خواندن صرف کنم.زیرا به این مسأله آنگونه که باید بها دهم و زمان بیشتری را به آن اختصاص دهم،زمان صرف نمی‌شود.

پس برنامه‌ی این هفته ایراداتی داشت که باید حتماً همه‌ی آنها اصلاح شود تا من نیز به همه‌ی اهدافی که در ذهن دارم،جامه‌ی عمل بپوشانم.

گرچه میدانم برنامه‌ی شلوغی دارم و روزبه‌روز شلوغ‌تر نیز میشود،اما زمانی‌که درست برنامه‌ریزی کنم و به آن پایبند باشم،حتماً موفق خواهم شد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *