روزنوشت:روزِ نویسنده

امروز روزِنویسنده بود. حال که این‌متن را می‌نویسم،نیم ساعت از ساعت ۱۰ شب گذشته‌است.میخواهم از نوشتن بنویسم که‌تاچه‌حد به‌من نزدیک است. شاید قطعه‌ای از وجودم باشد. آن را بسیار به‌خود نزدیک می‌دانم.زمان‌هایی که می‌خندم،مینویسم. زمان‌هایی که اشک می‌ریزم نیز می‌نویسم.نوشتن همه چیز من است.گمشده‌ی من در این سالها پیداشده. من عاشق نوشتن هستم.

من می‌نویسم تا خوانده‌شوم تا مرا بخوانند.آرزویم این‌است که اگر روزی عمرم به‌سرآمد. اما نوشته‌هایم زنده باشند.زمانی که مینویسم احساس زنده‌بودن می‌کنم. امان از روزی که ننویسم،آن‌روز ،روزِبدی برایم خواهد بود.

مرهم و محرمم ، نوشتن است. زمانی‌که نمیتوانم خیلی از مسائل را با کسی در میان بگذارم تنها به نوشتن پناه می‌برم. استاد کلانتری گفته‌بود،زمانهایی که حسِ‌بدی دارید یا ناراحت هستید،از فضای مجازی دورشوید. من هم به توصیه‌اش عمل کردم و در زمانهایی که از موضوعی رنج می‌کشم به نوشتن پناه میبرم.

امروز وجودم سرشار از حس غم و ناراحتی بود،دوست داشتم گوشه‌ای بنشینم و اشک بریزم ،نمیدانستم به چه‌چیزی پناه ببرم. مستأصل شده‌بودم.تنها کاری که کردم این بود که قلمم را بردارم و به‌دنیای نوشتن پناه‌ببرم.تنها مسأله‌ای که باعث شد سبکبال شوم و وجودم از هرگونه حس ناخوشایند تهی شود،فقط و فقط نوشتن بود.

پس از آنکه باقلمم آنچه را که دردلِ‌خود جای داده بودم، در میان گذاشتم.وجودم سراپاشادی شد.دیگر از آن غم و رنج خبری نبود. درکسری از ثانیه،ابرهای غم و اندوه از وجودم پراکنده‌شدند و این معجزه‌ی نوشتن است. زمانی‌که مینویسم ،غرق در دنیای خود می‌شوم. از هرگونه تعلقات رها می‌شوم . در زمانِ‌نوشتن،فقط به نوشتن می‌اندیشم.

وقتی عاشق باشی ،جز او چیزی را نمی‌بینی. من هم همین حس را به نوشتن دارم. زمانی که می‌نویسم،جز آن چیزی را نمی‌بینم. فقط دوست دارم در آن لحظه بیاندیشم و با قلمم حرف بزنم. او به حرف‌هایم گوش فرادهد.زمانی‌که می‌نویسم،گذرزمان را حس نمی‌کنم. دوست دارم زمان بایستد و زمان بیشتری را بتوانم با عشق بنویسم. گاهیث اوقات باخود میگویم:” ایکاش،زودتر با نوشتن آشنا میشدم. اما باز خوشحالم که آن را در کنارم دارم.”

نوشتن باعث تغییرِ من شد که از من،منی عالیتر ساخت. البته نمیگم الان خیلی عالی هستم. اما تمام کوششم براین است که از منِ دیروزم فاصله بگیرم و یک نسخه‌ی بهتری از خود بسازم.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *